HumiAgra 1 litr - Koncentrat 3 generacji ekologiczny Zobacz większe

AlgoHumus 1kg - proszek 100% rozpuszczalny

0001a

Nowy produkt

Skład: 90% suchej masy w tym 50% kwasów humusowych i 50% Algi morskie (Ascophyllum nodosum)

Wartość pH 7,8-9.8 po rozpuszczeniu obojętne.


Sposób użycia:  Aplikacji dolistnej lub do glebowej.  100-150 gram /ha

 

Więcej szczegółów

tel. (+48) 602-622-328 (w godz. 8-20)
email: zenszen@wp.pl

400,00 zł brutto

Więcej informacji

AlgoHum to jednolita mieszanina substancji humusowych i ekstraktu z brązowych alg morskich. Jako substancja humusowa użyta jest sól potasowa kwasów huminowych i fulwowych. AlgoHum  pozytywnie działa na rośliny w sposób złożony (stymuluje rozrost korzeni, wspomaga procesy fotosyntezy, stymuluje wzrost). Co więcej produkt ten zmniejsza skutki stresu wynikającego z takich czynników jak susza, zimno, zasolona gleba, zmniejsza podatność roślin na choroby zwiększając w ten sposób plony i poprawiając ich jakość. AlgoHum wspomaga dynamiczny rozwój bocznych korzeni włosowatych. Nie zastępuje jednak podstawowych nawozów.

 

Substancje humusowe w AlgoHum  reprezentowane są przez już wspomnianą sól potasową kwasów huminowych i fulwowych. Jest to preparat przygotowany z wykorzystaniem rozkładu oksydacyjnego technicznych lingosulfonianów z dominującym udziałem kwasów fulwowych. Drugim składnikiem AlgoHum jest ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum. Tak więc, oprócz substancji humusowych, produkt zawiera wiele naturalnych aminokwasów, oligopeptydów i hormonów  zawartych w algach morskich.

 

Zakres stosowania i sposób:

 

AlgoHum wspiera rozwój korzeni włosowatych. W ten sposób ułatwia wchłanianie wody i dostarczanie składników odżywczych. Wspomaga naprawę uszkodzeń spowodowanych herbicydami, gradem i mrozem, zwiększa odporność roślin na stres. Wspomaga procesy fotosyntezy.

Produkt przeznaczony jest do stymulacji wzrostu  roślin uprawnych, leśnych, drzew owocowych i specjalnych roślin, AlgoHum posiada wiele zastosowań, zaczynając od wspierania rozwoju korzeni, zwiększenia masy liści przez cały okres wegetacyjny od okresu głównego wzrostu do kwitnienia i rozwoju owoców.

 

Dla lepszego efektu zalecamy stosować łącznie z BacterPlant 0,5 kg /1 ha.

18 innych produktów w tej samej kategorii: