Szanowni Państwo!

jagody_zen.jpg 

Zajmuję się uprawą żeń-szenia amerykańskiego (Panax quinquefolium L.) w Polsce już przeszło 20 lat. 
 Moja plantacja to jedyna polska produkcyjna uprawa tej rośliny. Dlatego też chciałbym również i Państwa zainteresować uprawą i stosowaniem żeń-szenia, poniżej znajdą Państwo krótkie informacje na temat uprawy i możliwości nabycia  sadzonek tej wspaniałej rośliny.
doniczka_owoce2.jpg Sadzonki można zamówić u mnie, poprzez e-mailtelefonicznie, listownie 
Sadzonki wysyłam pocztą, opłata za zaliczeniem pocztowym przy odbiorze przesyłki.
3_sadz.jpg Wysyłki realizuję w okresie jesiennym - od września, po zakończeniu wegetacji i całkowitym zaschnięciu części nadziemnych żeń-szenia do końca maja. To jest początku ruszenia wegetacji. W tych okresach żeń-szeń znajduje się w stanie bezlistnym, co umożliwia bezpieczną wysyłkę żywych korzeni w specjalnie zabezpieczonej paczce.
Można również przyjechać bezpośrednio do mnie na plantację i zakupić sadzonki rosnące w doniczkach (maj - sierpień), a następnie wysadzić je na działkę lub do dużej doniczki.
doniczka_owoce2.jpg W sprzedaży posiadam sadzonki roczne, dwuletnie, trzyletnie, czteroletnie oraz stratyfikowane nasiona.

POLECAM sadzonki 2 i 3 letnie jako rośliny większe i silniejsze. Są okazalsze i rodzą nasiona od 10- do 30 szt. Wysyłam również rośliny żeń-szenia z doniczkami. Koszt przesyłki na specjalnych warunkach wynosi : Wymagana jest przedpłata 100% wartości zamówionych roślin + koszt przesyłki ( nie ma opcji pobrania przy odbiorze)